27 maja 2015 r. w Brodnickim Domu Kultury odbył się po raz kolejny Turniej Recytatorski "O Pióro Jana Brzechwy". Organizatorem konkursu jest Brodnicki Dom kultury, a uczestnikami są dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy Miasta Brodnica. Celem turnieju jest kształtowanie u dzieci umiejętności posługiwania się językiem polskim, rozwijanie wśród nich zainteresowań poezją, a przez to pobudzanie wyobraźni dziecięcej, doskonalenie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów publicznych, a przede wszystkim popularyzowanie poezji Jana Brzechwy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a nauczycielom za trud włożony w przygotowanie dzieci do turnieju.
Wyniki
Szkoły podstawowe Jury w składzie:
1. Dorota Katolicka,
2. Joanna Kamińska,
3. Joanna Nehring-Roszkowska,
po wysłuchaniu 47 uczestników, w kategorii klasy 1-3 oraz 43 uczestników, w kategorii klasy 4-6, postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
W KATEGORII klasy 1–3 I miejsce Natalia Andrzejewska: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Brodnicy
II miejsce Weronika Puścian: Szkoła Podstawowa w Góralach
II miejsce Antonina Bartnicka: Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy
III miejsce Weronika Przybyłowska: Szkoła Podstawowa w Janowie
III miejsce Maja Kazaniecka: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Brodnicy
Wyróżnienia: Jakub Łańczak: Szkoła Podstawowa w Zbicznie
Amelia Górska: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Brodnicy
Karolina Bielawa: Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy
Kamil Stefański: Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy
Adam Pawłowski: Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy
W KATEGORII klasy 4–6 I miejsce Zuzanna Szymańska: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Brodnicy
II miejsce Dawid Przybyłowski: Szkoła Podstawowa w Gołkowie
II miejsce Julia Domeracka: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Brodnicy
III miejsce Nina Zemke: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Brodnicy
Wyróżnienia: Mateusz Pawłowski: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Brodnicy
Hubert Sikorski: Szkoła Podstawowa w Jabłonowie Pom.
Kinga Ścibisz: Szkoła Podstawowa w Góralach
Filip Syrek: Szkoła Podstawowa w Płowężu
Przedszkola Jury w składzie:
1. Magdalena Czarnecka
2. Ewa Szymielewicz
3. Katarzyna Miętkiewicz,
po wysłuchaniu 22 uczestników, w kategorii wiekowej 5 lat oraz 34 uczestników w kategorii 6 lat, postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
W KATEGORII WIEKOWEJ 5 LAT I miejsce Zuzanna Musierowicz: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Brodnicy
II miejsce Edyta Miszczuk: Przedszkole Niepubliczne "Wesołe Skrzaty" w Brodnicy
III miejsce Franciszek Świerczek: Przedszkole Niepubliczne "Misiaki" w Brodnicy
Wyróżnienia: Bartosz Popławski - Przedszkole nr 6 w Brodnicy
Julia Duda - Przedszkole w Zbicznie
Antoni Maszkiewicz - Przedszkole Niepubliczne "Misiaki" w Brodnicy
W KATEGORII WIEKOWEJ 6 LAT I miejsce Alicja Choszczewska: Przedszkole w Zbicznie
II miejsce Jakub Skarżyński: Przedszkole Niepubliczne w Brodnicy
II miejsce Zuzanna Marulska: Przedszkole Niepubliczne w Brodnicy
III miejsce Wiktoria Wilkanowska: Przedszkole w Zbicznie
Wyróżnienia: Nicola Rochewicz: Przedszkole Niepubliczne w Brodnicy
Jakub Dudkiewicz: Przedszkole nr 6 w Brodnicy
Julia Płochacka: Szkoła Podstawowa w Płowężu
info: BDK