AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Wiosenne sprzątanie

W piątek 11 maja ponad 130 wolontariuszy - uczniów i osób dorosłymi wzięło udział w ekologicznej, społecznej akcji sprzątania Doliny Drwęcy i gminnych obszarów zielonych. Akcję zorganizowała Fundacja Life Promotion oraz Starostwo Powiatowe i Gmina Brodnica.
W Brodnicy brzegi Drwęcy byłby sprzątane przez uczniów 1. i 2. klasy o profilu medycznym z I LO pod opieką pana Adama Lewandowskiego, którzy oczyszczali odcinek rzeki od żelaznego mostu do sklepu Biedronka. Uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z klasy 2. o profilu mechatronika pod opieką pani Aleksandry Roznerskiej, oczyszczali odcinek od Straży Pożarnej do przystani Zakole Drwęcy. Na tym najbardziej zaśmieconym odcinku było także dwóch przedstawicieli straży z PZW i przedstawiciel Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Uczniowie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szczuce posprzątali natomiast najczęściej uczęszczane miejsca w Szczuce i brzegi jeziora Szczuckiego.
Na zakończenie akcji Gmina i Starostwo przygotowały dla uczestników posiłek.
Organizatorzy serdecznie dziękują za udział wszystkim wolontariuszom oraz lokalnym firmom: Perfekt Nieruchomości, Wytwórni Opakowań Kartonowych i Bankowi Spółdzielczemu w Brodnicy, które w formie rzeczowej lub finansowej wsparły akcję Wiosenne sprzątanie Doliny Drwęcy.
Fundacja liczy na współpracę samorządu w rozwiązaniu najbardziej palących problemów ekologicznych zagrażających rezerwatowi Rzeka Drwęcy, zwłaszcza dzikiego wysypiska za działkami na końcu ul. Łaziennej oraz zaśmiecaniu brzegu rzeki za sklepem Biedronka.


tekst i foto: Fundacja Life Promotion

Dodano/zmodyfikowano: 12.05.2018, 13:16 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 339

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.