BRZOZY

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Kontakt Brodnica.net > Z OHP na Jasną Górę

Po raz dwudziesty szósty młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy wraz z kadrą wychowawczą pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".
Inauguracja wydarzenia odbyła się w Archikatedrze Częstochowskiej, nabożeństwo odprawił Duszpasterza Krajowego OHP. Następnie uczestnicy z jednostek podległych Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Toruniu i ich prawie ośmiuset rówieśników z całej Polski przeszli Alejami Najświętszej Marii Panny do Bazyliki Jasnogórskiej. Po drodze zapalili znicze i złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, swojego patrona. Podczas mszy w Sanktuarium modlono się w intencji Ochotniczych Hufców Pracy. Pobyt w Częstochowie był także okazją do zwiedzenia ciekawych miejsc, między innymi Muzeum Zapałek.
Podczas spotkania pielgrzymkowego Komendant Główny OHP Bogdan Ścibut wręczył pracownikom OHP Medale Komisji Edukacji Narodowej za zasługi na rzecz oświaty i wychowania. Medal otrzymała między innymi Magdalena Golubska, Komendant Hufca Pracy w Brodnicy.

2-1 Hufiec Pracy w Brodnicy

źródło: Informacja przesłana zgodnie z zasadami obowiązującymi w dziale KONTAKT BRODNICA.NET

Dodano/zmodyfikowano: 27.06.2018, 14:08 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 602
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.

JEDEN PROCENT PODATKU DLA ORGANIZACJI I OSÓB PRYWATNYCH Z NASZEGO REGIONU