baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Konferencja o szczepieniach i konsultacje

7 grudnia przypada X Ogólnopolski Dzień Szczepień. Jest to okazja do promowania idei szczepień ochronnych jako najskuteczniejszego sposobu zapobiegania chorobom. Brodnicki Sanepid 5 grudnia zorganizował konferencję popularyzującą szczepienia, a dziś (7.12) w godz. 9-13 zaprasza zainteresowanych na konsultacje.
Punkt informacyjno-edukacyjny został uruchomiony w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brodnicy przy ulicy Żwirki i Wigury 1. Rodzice, opiekunowie dzieci oraz wszystkie osoby zainteresowane problematyką szczepień ochronnych mogą uzyskać w punkcie niezbędne informacje na ten temat. Czynny jest również telefon nr 56 6974974, pod którym dyżuruje konsultant.
W ramach prowadzonej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Szczepień, w środę, 5 grudnia, w Pałacu Anny Wazówny odbyła się zorganizowana przez brodnicki Sanepid konferencja naukowo-szkoleniowa pn. "Szczepienia ochronne w aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju i w Europie".
Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać interesujących prelekcji. O współczesnych zagrożeniach związanych z brakiem szczepień oraz problemach, które mogą z tego wyniknąć, mówił dr n. med. Paweł Grzesiowski, prezes Instytutu Profilaktyki Zakażeń w Warszawie, pediatra, ekspert w dziedzinie immunologii, profilaktyki i terapii zakażeń, specjalista w dziedzinie szczepień. Znany z telewizyjnych wystąpień popularyzujących zdrowie lekarz zwrócił uwagę na paradoksy XXI wieku, które budują przeświadczenie o szkodliwości szczepionek. Nikt bowiem nie był przygotowany na to, że współcześnie nastąpi załamanie zaufania do szczepień wśród samych lekarzy.

- Dziś mamy z pewnością ogromny problem z wiedzą - mówił dr Grzesiowski podczas wykładu. - Przed wystąpieniem tutaj, u Państwa, dziennikarz zapytał mnie, co zrobić, żeby było mniej osób odmawiających szczepień? Ja nie znam innej odpowiedzi poza jedną: edukować i szkolić - skonkludował doktor.
W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zwraca szczególną uwagę na potrzeby i korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia. Podkreśla, iż szczepienia ochronne są dobrem wszystkich obywateli Unii Europejskiej.
Problem ten tym bardziej zasługuje na uwagę, iż w woj. kujawsko-pomorskim, w tym w powiecie brodnickim wciąż wzrasta liczba osób uchylających się od szczepień, a pojawiające się w kraju ogniska chorób zakaźnych stanowią nowe zagrożenia dla zdrowia populacji.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 10.12.2018, 11:22 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 396

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Ogromny problem to macie Wy bo mam wrażenie że popyt na szczepionki dawno wyszedł z mody i bardzo dobrze - szczepiły się kobitki ciężarne i mamy efekt dzieci autystyczne te dzieci które znam wszystkie mamy przyjmowały szczepionki. żeby poddać się szczepieniom trzeba mieć przeprowadzony szereg badań a nie k.....a po omacku. Produkowanie chorych na siłę. Jak ktoś nie choruje na grypę to po co ma się szczepić? A raz na dwa lata nawet jest wskazane się wypocić i oczyścić z toksyn. Co wizyta u rodzinnego to propozycja szczepienia na grypę czy to lato czy zima, są inne badania to nie!!!!!!!!!!!!!!
Dodany 21.12.2018, 17:23 przez Tyfus