baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Widać już solidne fundamenty

W marcu pełną parą ruszyły prace przy budowie nowego obiektu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy Alei Leśnej 2. W powstającym budynku mieścić się będą pracownie kształcenia zawodowego.

Powiat Brodnicki systematycznie inwestuje w bazę dydaktyczną CKZiU w Brodnicy. Bieżący projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 i 2020. Celem zadania jest poprawa jakości usług edukacyjnych szkół prowadzących kształcenie zawodowe poprzez inwestycje w infrastrukturę. Całkowita wartość wynosi 2 497 600,84 zł, w tym dofinansowanie - 1 725 000 zł. Wkład własny Powiatu Brodnickiego to 772 600,84 zł.

W nowym budynku CKZiU przy ul. Aleja Leśna 2 powstaną m.in. pracownia mechaniki maszyn rolniczych, pracownia obróbki ręcznej - ślusarnia, pracownia budowlano-elektryczna, sala dydaktyczna, łazienki, szatnie, pomieszczenia techniczne i porządkowe oraz wiata.

Pogoda sprzyja budowniczym. Z ziemi powoli wyłaniają się betonowe ławy i konstrukcje fundamentów. Wszystkie prace z zakresu branży budowlanej i drogowej wykonuje firma REJBUD z Brodnicy. Wykonawcą robót z branży sanitarnej jest Zakład Instalacji Sanitarnych "ŁUCZEK" z Szynkowizny. Pracami z branży elektryczno-instalatorskiej zajmie się firma BUD-DOM z Brodnicy.
Zakres wyznaczonych w ramach projektu obejmuje też wykonanie robót budowlanych prowadzących do utworzenia dwóch pracowni kształcenia zawodowego i pomieszczenia gospodarczego w istniejącym budynku oświatowym na ul. Karbowskiej 29. Tam powstaną pracownie: mechaniki rolnictwa i agrotroniki oraz konstrukcji maszyn rolniczych.
Projekt zostanie zrealizowany do 30 września 2019 roku.

Warto wiedzieć
Inwestycja prowadzona jest w ramach: Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 i 2020. Oś Priorytetowa 6: Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry. Działanie 6.3 Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego. Poddziałanie 6.3.2 Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego, Schemat: Poprawa jakości usług edukacyjnych szkół prowadzących kształcenie zawodowe poprzez inwestycje w infrastrukturę.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 15.04.2019, 07:57 , Komentarzy: 7, wyświetleń: 1637

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Były uczeń gdzie ty widzisz dobroć , chyba u tych co strajkują, a ty im paluszek trzymasz , być może masz u nich jakiś długi wdzięczności .no- uczeń to na prawdę były tylko uczeń .
Dodany 17.04.2019, 17:00 przez Były nauczyciel
Co z ciebie za pedagog, jeśli nie doceniasz że dzieje się coś dobrego? Pedagog a młot! Żenada.
Dodany 17.04.2019, 15:34 przez Były uczeń
Młot do kogo pijesz ?, bo tak naprawdę to tak wychodzi jak by ktoś ci w ten globus tym sprzętem zapierdzielił ,jeszcze do tego dodaj sierp no wiadomo kim jesteś .
Dodany 17.04.2019, 14:55 przez Pedgog
Młot to młot.
Dodany 16.04.2019, 06:41 przez Były uczeń
Uczeń ale widać czym z tobą rozmawiać chyba musiałeś się tym młotem walnąć w łeb, i to ci zostało w pamięci na całe życie , to trudny przypadek uczniowski , ale wypadki przypadki się z przytrafiają ,żal mi ciebie ,ale nie poradzę. życzę zdróweczka .
Dodany 15.04.2019, 21:20 przez ZSZ
Tylko niezły młot może pisać takie głupoty,wreszcie znikną te paskudne szajerki. Brawo
Dodany 15.04.2019, 21:00 przez Były uczeń
Tak, tak ,topicie w błocie solidne fundamenty ale i solidne miliony złotych podatników ,to tylko tworzenie dodatkowych etatów dla swoich , proszę powiedzieć który z tych nauczycieli ma wieloletnią wiedzę praktyczną ,i gdzie ją nabył , tylko w firmach pod dobrą z wieloletnią praktyka fachowca można wykształcić młodego człowieka w jego zainteresowanym temacie , wstyd przynosicie dawnej szkole zawodowej , z tejże szkoły uczniowie byli zatrudniani w całej Europie i bardzo cenieni, wspomnę tylko ,POLMO,tam pracownicy nie zawiedli ,tylko ci nowo wykształceni dyrektorzy ,wstyd wsty----d!!!!!!!!
Dodany 15.04.2019, 17:36 przez ZSZ