baner CUK

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Trenowali nad Atlantykiem

Lekkoatleci z powiatu brodnickiego - reprezentanci MUKL Brodnica, od 4 do 14 kwietnia przebywali na obozie kondycyjnym w Portugalii. W miejscowości Vila Real de Santo Antonio w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich wraz z reprezentacjami innych krajów szlifowali formę przed najważniejszymi startami w tym sezonie.

- Ośrodek mieści się tuż przy Atlantyku, mamy tu doskonałe warunki do ciężkiej pracy treningowej, jak również do wypoczynku - relacjonował bezpośrednio ze zgrupowania Zenon Rosiński, trener brodnickich lekkoatletów. - Celem obozu jest przygotowanie naszych zawodników do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 10-12 lipca br. Trenujemy dwa razy dziennie, pracując nad wytrzymałością tempową i siłą biegową, a po powrocie do Brodnicy skupimy się nad ostatecznym szlifem formy, startując m.in. w wielu mitingach na terenie całego kraju.
Na obozie, razem z trenerem Zenonem Rosińskim, przebywali: Martyna Mierzejewska, Wiktoria Pizoń, Natalia Wesołowska i Natalia Wojnowska. Zawodniczki na co dzień miały zapewnioną opiekę fizjoterapeutyczną, bez której nie mogłyby zrealizować ciężkiego treningu. Z brodnicką grupą trenował również reprezentant Polski, 400-metrowiec, Kacper Rudnik.

Nasi lekkoatleci będą mieli okazję swoją formą sprawdzić już 26 maja w Brodnicy. Wtedy odbędzie się Mityng Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski, na który trener Zenon Rosiński wraz zawodnikami zaprasza wszystkich miłośników królowej sportu z powiatu brodnickiego.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 19.04.2019, 14:35 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 436

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Nie ma wyników hejtu też nie będzie
Dodany 21.04.2019, 01:26 przez Fabian
A Hejter Qncept będzie?
Dodany 20.04.2019, 08:15 przez jack254