baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Teraz wiedzą jak korzystać z banku

Uczniowie klasy I Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy zrealizowali ostatni etap projektu edukacyjnego "Buduję swoją samodzielność". Tym razem tematem działania było korzystanie z usług bankowych.
- Projekt rozpoczął się od omówienia placówek bankowych, które działają w naszym mieście - informuje Małgorzata Wróblewska, nauczycielka z Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy. - Po omówieniu najistotniejszych zagadnień młodzież miała za zadanie zebrać ulotki z różnych placówek bankowych znajdujących się na terenie naszego miasta. Ich treść przyczyniła się do poszerzenia wiedzy na temat usług banku oraz została wykorzystane w pracy nad książką pt. "Masz to jak w banku".

Przygotowanie książki było jednym z zadań w ramach tego etapu projektu. Punkt wyjścia do jego realizacji stanowiło zaprojektowanie z uwzględnieniem spisu treści. Zajęli się tym Natalia Malinowska i Mariusz Malinowski. Następnie uczniowie uczestniczący w projekcie musieli wyszukać oraz wpisać treści do poszczególnych zagadnień książki. Świetnie spisali się przy tym: Mariusz Malinowski, Natalia Malinowska, Adrian Jabłoński oraz Jakub Filipski. Żeby książka była ciekawie zobrazowana, uczniowie - Kamil Jankowski, Katarzyna Charysz oraz Paweł Kostrzewski - wykonali ilustracje podczas zajęć artystyczno-plastycznych. Ostatnim punktem było skomponowanie książki. Tu swój udział miała: Ewelina Chmielewska oraz Katarzyna Charysz.

Dopełnieniem etapu projektu "Buduję swoją samodzielność" o usługach banku było wyjście do placówki bankowej. Celem wyjścia było usystematyzowanie wiedzy na temat głównych zadań i usług banku. Panie w miły i przystępny sposób omówiły najważniejsze zagadnienia dotyczące usług bankowych, po czym przekazały każdemu uczestnikowi małe upominki.
- Oprócz pogłębienia wiedzy młodzież mogła przećwiczyć naukę wypełniania przekazów bankowych - informuje Małgorzata Wróblewska. - W drodze powrotnej uczniowie mieli okazję w praktyczny sposób skorzystać z usług bankomatu.

Poprzez udział w projekcie, nad którego całością, czuwała Monika Borkowska, młodzież nabyła wiedzę oraz umiejętności, które ułatwiają samodzielne funkcjonowanie w codziennym życiu.

- Uczniowie nabyli wiadomości o sklepach, placówkach pocztowych i bankowych w mieście Brodnica, usprawnili czynności związane z dokonywaniem zakupów, pisaniem i adresowaniem listów, wypełnianiem przekazów - podsumowuje Małgorzata Wróblewska. - Uczniowie poprzez udział w projekcie stali się bardziej samodzielni, zaradni. Podczas wykonywania zadań rozwinęli swoją aktywność twórczą, nabyli umiejętności efektywnego korzystania z różnych źródeł informacji z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej. W trakcie wykonywania zadań mieli też okazję doskonalić umiejętność współpracy w grupie, właściwą organizację w działaniu, wzbogacali słownictwo czynne i bierne i doskonalili umiejętności plastyczne i graficzne. Korzyścią płynąca z udziału w projekcie była okazja do integracji ze środowiskiem lokalnym i społecznością szkoły.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 04.05.2019, 09:12 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 525

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
jeżeli przećwiczyli „naukę wypełniania przekazów bankowych” to rzeczywiście byli w rękach fachowców, zarówno od języka jak i od bankowości.
Dodany 05.05.2019, 00:24 przez filipek