baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > III Festyn Małych Ojczyzn

Kolorowe stoiska gmin, konkursy i zabawy sportowe, pokaz sprzętu przeciwpożarowego przygotowany przez brodnickich strażaków, miasteczko medyczne, naukowe prezentacje szkół, wesołe miasteczko, animacje dla dzieci, stoiska gastronomiczne, grochówka z kotła, koncert Pawła Dudka ps. Czadoman - to tylko część atrakcji, których mieli okazję doświadczyć uczestnicy "Festynu Małych Ojczyzn".

Zorganizowany już po raz trzeci Festyn Małych Ojczyzn jest wspólnym przedsięwzięciem Powiatu Brodnickiego, Miasta Brodnica i samorządów gmin: Brodnica, Bobrowo, Świedziebnia i Zbiczno. Impreza oficjalne rozpoczęła sezon turystyczny. I jak na otwarcie sezonu przystało - pogoda, mimo początkowych obaw, dopisała. Festynowi przed brodnickim zamkiem towarzyszyły wydarzenia sportowe i rekreacyjne w innych miejscach, jak m.in. spływ kajakowy "Szlakiem św. Jakuba" zorganizowany przez PTTK Brodnica, zawody spławikowe na Zakolu Drwęcy, czy turniej tenisa stołowego w hali OSiR.
Przy okazji Festynu Małych Ojczyzn odbyły się też Brodnickie Targi Ekonomii Społecznej oraz "Spotkanie na przestrzeni wieków" - I Brodnicki Piknik Integracyjny Stowarzyszenia "Nadzieja".
Na festynie samorządy powiatu brodnickiego zaprezentowały programy artystyczne, które przedstawiły na głównej scenie. Gminy promowały się równie atrakcyjnie na kolorowych stosikach. Organizatorzy festynu zadbali o atrakcje dla całych rodzin. Były zabawy, konkursy, wesołe miasteczko, festiwal baniek mydlanych, dla bardziej ambitnych szkoły przygotowały prezentacje popularnonaukowe. Podczas imprezy funkcjonowało też miasteczko medyczne, gdzie można było zbadać zdrowie. Miłośnicy kulinariów mieli okazję skosztować smakołyków rodzimej kuchni oraz grochówki z kotła. Punktualnie o godzinie 19. na scenie pojawiła gwiazda wieczoru - Czadoman, na którego koncercie bawiły się tłumy.
Samorządowcy z powiatu brodnickiego serdecznie dziękują uczestnikom - mieszkańcom powiatu oraz gościom - za wspaniałą zabawę i już dziś zapraszają na kolejną edycję "Festynu Małych Ojczyzn".

fot. P. Majchrzak, J.Godlewska, S. Słomiński, fot. R.Koj


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 15.05.2019, 14:18 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 576

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.