baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Pomogła poszkodowanej w wypadku

Wczoraj na trasie Brodnica-Zbiczno dachował samochód marki Renault. Jedna osoba została poszkodowana. Kobiecie pomogła inna kierująca.
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj po godz. 15.00 na drodze Brodnica-Zbiczno.
Kierująca autem jadąc od strony Brodnicy wpadła w poślizg i dachowała. Tuż za nią Alfą jechała mieszkanka Najmowa. Kobieta pomogła wydostać się poszkodowanej z samochodu, z którego czuć było opary paliwa oraz wezwała służby ratunkowe. Kierująca Renault została odwieziona do szpitala.
Postawa osoby, która udzieliła pomocy zasługuje za pochwałę. Często, to od świadków wypadków drogowych zależy czy osoby poszkodowane będą miały szansę na przeżycie. Pierwsza pomoc jest obowiązkiem - nie tylko moralnym, ale i prawnym. Zawsze powinniśmy być przygotowani na taką sytuację i mieć podręczną apteczkę oraz znać podstawy udzielania pierwszej pomocy.

tekst i foto: nadesłane

Dodano/zmodyfikowano: 17.05.2019, 16:31 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 3279

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Wielu jedzie po tej drodze za szybko i przy mijaniu zbyt blisko osi jezdni, spychając mijanych na pobocze (na łukach ci po zewnętrznej!) Komórki w dłoni, nieskupionych młodzików w wesołym towarzystwie i powiatowych kubiców też łatwo dostrzec.
Dodany 19.05.2019, 09:16 przez wozak
Ja pierdziele ,zamiast wydać kupę kasy na chodnik ,trzeba było zaprojektować i wykonać porządny remont drogi z pasem dla rowerów ,a tak mamy jedno gówno i drugie gówno, po którym się kiepsko jedzie , po kostce łeb się trzęsie jak pijakowi ,po asfalcie jak autem z krzywymi felgami . No cóż jacy projektanci takie drogi, ale Franeks zarobił.
Dodany 18.05.2019, 18:22 przez cbr
te do zbiczna są luksusowe w porównaniu do tych w kierunku lidzbarka
Dodany 18.05.2019, 08:18 przez pobocza
Pobocza drogi Zbiczno Brodnica są w masakrycznym stanie zjedziesz na pobocze i wpadasz w dziurę poślizg itd a jest to droga powiatowa gdzie pobocza nie powinny być dopuszczone do tego stanu
Dodany 17.05.2019, 21:31 przez Uzytkownik