baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Rodzina w Centrum 2

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy przeprowadziło spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych obejmujących opieką do 14 dzieci. Spotkanie odbyło się 31 maja br. w Brodnickim Centrum Caritas w ramach realizacji projektu partnerskiego "Rodzina w Centrum 2".
Tematyka spotkania dotyczyła organizacji pieczy zastępczej na terenie powiatu brodnickiego. Odbył się też wykład na temat autyzmu u dzieci, zespołu Aspergera, a także ADHD. Udział w nim wzięło 30 osób - rodzice zastępczy, kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, przedstawiciele instytucji współpracujących z PCPR oraz osoby, które zaangażowane są w tematykę rodzicielstwa zastępczego.

Podczas gdy dorośli uczestniczyli w wykładach, dla dzieci z pieczy zastępczej zorganizowany został piknik. Dzieci uczestniczyły w zorganizowanych dla nich grach i zabawach na świeżym powietrzu - mogły sprawdzić się pod okiem instruktorów jako łucznicy w strzelaniu do tarczy lub zrealizować się jako artyści rękodzieła, lepiąc szkatułki z gliny. Zajęcia odbywały się w godz. 13-19. Dla uczestniczących w nich grup przewidziany był poczęstunek.
Dyrektor PCPR Izabela Lewandowska w imieniu własnym oraz władz Powiatu Brodnickiego przekazała rodzinom zastępczym najlepsze życzenia z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który obchodzony jest 30 maja.
Projekt "Rodzina w Centrum 2", w ramach którego odbyło się spotkanie, współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9 Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 17.06.2019, 07:55 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 284

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.