baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Wyjazd dzieci do Szafarni

W tym roku Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Przyjaciół Wsi Karbowo po raz kolejny korzysta ze środków budżetu gminy Brodnica na współpracę z organizacjami pozarządowymi i pożytku publicznego. Dzięki pomysłowości i aktywności pań ze Stowarzyszenia odbyła się kolejna impreza dedykowana dzieciom.
15 czerwca dzieci wraz z opiekunami pojechały do stajni OKSER położonej pośród pól, łąk, lasów i jezior w miejscowości Szafarnia, gdzie dzieci próbowały swoich sił w jeździe konno, mogły skorzystać z przejażdżki bryczką. Uczyły się opieki nad końmi, ich pielęgnacji oraz zasad zachowania wobec tych pięknych zwierząt. Dodatkową atrakcją były różne gry i zabawy sportowe, konkursy rysunkowe i wiedzy o koniach, oczywiście z nagrodami dla uczestników. Nie obyło się bez obiadu oraz pieczenia kiełbasek na ognisku. Na pamiątkę wyjazdu dzieci otrzymały od Stowarzyszenia pamiątkowe breloki z postacią konia.

źródło: Urząd Gminy Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 04.07.2019, 11:09 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 402

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.