baner Baner

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Grupa SPEED w województwie kujawsko-pomorskim

W naszym województwie od 19 lipca działa policyjna grupa "SPEED". To policjanci ruchu drogowego i ich szybkie BMW z videorejestratorami, którzy ścigać będą zwłaszcza tych, którzy za nic mają ograniczenia prędkości!
Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestników zdarzenia. Ponadto, agresywne i niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego przyczyniają się bezpośrednio do zaistnienia wypadków drogowych.To wszystko stało się argumentem do decyzji, które zapadły w Komendzie Głównej Policji.

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonować będą Zespoły pn. "SPEED", mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonować będzie od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzić będzie:
- trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
- po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
- dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

O tym, gdzie i kiedy będą patrolować drogi kujawsko-pomorskiego województwa decydować będzie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Policjanci do służby wyjeżdżać będą radiowozami nieoznakowanymi BMW z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości. Sama nazwa wskazuje, jakie zadania głównie przed nimi postawiono.

Autor: mł. insp. Maciej Zdunowski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 24.07.2019, 01:31 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 2616

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Do Der: jedź zgodnie z przepisami uwzględniającymi twoje i cudze bezpieczeństwo, a wówczas przekonamy się czy rzeczywiście brak na 500+
Dodany 25.07.2019, 22:56 przez waldek
Nawet Świecie i Żnin ale nie Brodnica :(
Dodany 24.07.2019, 21:55 przez speed
ile to ma kunia?
Dodany 24.07.2019, 11:06 przez członek
Brakuje już PiSowi na 500 plus ha
Dodany 24.07.2019, 10:51 przez Der