baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Nowe place rekreacyjne w Niewierzu i Nowym Dworze już w przyszłym roku

31 lipca 2019 r. Gmina Brodnica otrzymała zawiadomienie ze w ramach konkursu nr 7/2019 operacja pn. "Budowa wiaty rekreacyjnej i parkingu we wsi Nowy Dwór oraz wiaty rekreacyjnej, ogrodzenia i parkingu w miejscowości Niewierz" została wybrana do dofinansowania ponad 197 tysiącami złotych z Unii Europejskiej w ramach Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Pojezierze Brodnickie" dla działania realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność objętego Priorytetem 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej" objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020 dla przedsięwzięcia w ramach LSR: Zagospodarowanie jezior, jako naturalnego waloru regionu dla celów rekreacji, turystyki i kultury.
W ramach projektu przewidziano zagospodarowanie fragmentów działek z położeniem nacisku na utworzenie miejsca rekreacji wyposażonego w wiatę (obiekt małej architektury). Obszar działek dziś jest trawiasty i pełni funkcję terenów rekreacyjnych. Teren działki w Niewierzu obecnie jest zabudowany budynkiem świetlicy wiejskiej oraz znajdują się tam urządzenia rekreacyjne (siłownia zewnętrzna). W Nowym Dworze na terenie działki nie ma budynków, na działce znajduje się plac zabaw dla dzieci (elementy małej architektury). Zaprojektowano także montaż latarni zewnętrznej - solarnej w technologii LED. Teren zostanie ogrodzony oraz wykonane chodnika dla pieszych z kostki betonowej.

źródło: Urząd Gminy Brodnica


Dodano/zmodyfikowano: 21.08.2019, 13:49 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 237

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.