Namiot handlowy
Wynajmę namiot - pawilon handlowy 3x3m ze ściankami bocznymi. Kolor czerwony. Możliwość personalizacji na potrzeby firmy. Tel. 888 412 333

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Droga będzie jak nowa

Przebudowa drogi powiatowej nr 1840C Świedziebnia-Zasady staje się faktem. We wtorek, 3 września, podpisana została umowa z wykonawcą na realizację pierwszego etapu tej inwestycji. Ponaddwukilometrowy odcinek traktu przebuduje Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane w Brodnicy Sp. z o.o.
Umowę w Starostwie Powiatowym w Brodnicy podpisali: dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Czesław Głowacki oraz prezes PDB Jan Kopiczyński w obecności starosty Piotra Boińskiego, wicestarosty Stanisława Kosakowskiego oraz skarbnik powiatu Marzanny Fettke.
Koszt robót budowlanych inwestycji pod nazwą: "Przebudowa drogi powiatowej Nr 1840C na odcinku Świedziebnia-Zasady. Etap I - od km 4 + 600 do km 6 + 958" wyniesie 4 410 761,70 zł.

Zakres robót obejmuje przede wszystkim: odtworzenie warstwy odsączającej, warstw podbudowy na całej jej szerokości po wystąpieniu przełomów na kilku odcinkach. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Na powierzchni ponad 12 tys. m. kw. nastąpi przebudowa nawierzchni jezdni. Wykonane zostaną: warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S o gr. 3 cm, warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC11W o gr. 3 cm, wzmocnienie konstrukcji jezdni geosiatką szklaną o wytrzymałości min. 120 kN oraz warstwa wzmacniająco-profilująca z betonu asfaltowego AC11W o gr. 3 cm.

Przebudowane będą też: przepusty (w tym pod zjazdami); zjazdy na posesje/skrzyżowania; chodniki i perony przystanków autobusowych wraz z dojściem do najbliższych przejść dla pieszych; zamontowane będą płytki naprowadzające przy wejściu na przejście dla pieszych. Nastąpi także przebudowa poboczy gruntowych na umocnione kruszywem łamanym. Wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome. Odtworzone będą istniejące rowy drogowe poprzez ich oczyszczenie/odmulenie. Inwestycja obejmuje również budowę oświetlenia w obszarze przejść dla pieszych z lamp hybrydowych (panel fotowoltaiczny wraz z turbiną wiatrową). Rozebrane będą istniejące i ustawione nowe bariery energochłonne, a także ustawione nowe bariery chodnikowe. Przewidziany jest też montaż punktowych elementów odblaskowych na przejściach dla pieszych.

Przekazanie placu budowy nastąpiło 4 września. Termin zakończenia tego etapu inwestycji wyznaczono na 9 listopada br.

fot. Joanna Godlewska

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 10.09.2019, 10:25 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 694
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Domek trzeba jeszcze wnukom postawić
Dodany 10.09.2019, 16:12 przez samo rzycie
Ludzie którzy pobierają emeryturę i dawno powinni odejść z pracy siedzą dalej zajmując stołki bo tylko do tego już się nadają a jeśli za coś się biorą to partaczą to na całego. Kiedy wejdzie zakaz pracy na emeryturze, jak chcecie to pracujcie ale co najwyżej otwórzcie stragan z marchewką i nie zatruwajcie życia ludziom Bogu Ducha winnym, Jest dwudziesty pierwszy wiek i certyfikaty obowiązują....a tu ku....a lata 70 bo dziadek się zasiedział.
Dodany 10.09.2019, 14:27 przez filona
Ale dziadki.
Dodany 10.09.2019, 13:22 przez Babcia
Znowu droga dla antków.
Dodany 10.09.2019, 13:13 przez krzyżak