baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Stypendia za wyniki w nauce

Najlepszym uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Brodnicki przyznawane są jednorazowe stypendia. Otrzymują je wraz z listem gratulacyjnym Starosty Brodnickiego uczniowie szkół ponadpodstawowych osiągający najlepsze wyniki w nauce. W tym semestrze nagrody wypłacone zostały 354 osobom.
Beneficjentów jednorazowej pomocy finansowej wyłaniają szkolne komisje stypendialne raz na semestr na podstawie wyników w nauce. Przyjętym obyczajem jest, że najlepsi uczniowie odbierają listy gratulacyjne podpisane przez Starostę Brodnickiego, podczas specjalnej ceremonii.
W piątek, 29 listopada odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych z tytułu uzyskania stypendiów za najlepsze wyniki w nauce przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej. Uczestniczył w niej wicestarosta brodnicki Stanisław Kosakowski. Podczas wręczenia listów, w asyście dyrektora szkoły Wiesława Łupiny, zastępca przewodniczącego Zarządu Powiatu w Brodnicy pogratulował indywidualnie każdemu z 85 stypendystów. Żeby zasłużyć na to wyróżnienie w ILO, trzeba było osiągnąć średnią z przedmiotów co najmniej 4,75 i wzorową lub bardzo dobrą ocenię z zachowania.
Stypendia odebrali także uczniowie pozostałych powiatowych szkół. 250 beneficjentów jednorazowej pomocy finansowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, aby osiągnąć stypendium, musiało uzyskać średnią ocen 4,5 w szkołach średnich i 4,0 w szkole branżowej oraz bardzo dobrą lub wzorową ocenę z zachowania. Stypendium otrzymało także 19 uczniów Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Tutaj beneficjenci pomocy za wyniki w nauce musieli uzyskać średnią ocen co najmniej 4,0 oraz przynajmniej dobrą ocenę z zachowania.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 06.12.2019, 00:14 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 616

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.