baner Robotyka

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > CKZiU mistrzem Kujawsko-Pomorskiej Licealiady

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy zajęło pierwsze miejsce w Kujawsko-Pomorskiej Licealiadzie w roku szkolnym 2019/2020. Organizatorem sportowych igrzysk w regionie jest Szkolny Związek Sportowy województwa kujawsko-pomorskiego.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych uczestniczą w zawodach sportowych różnych dyscyplin w ciągu całego roku szkolnego. Za udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim zdobywają punkty dla swojej szkoły. W roku szkolnym 2019/2020 mistrzem Licealiady w naszym województwie zostało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z wynikiem 210 punktów. Sportowcom z CKZiU udało się pokonać XI LO Mistrzostwa Sportowego z Bydgoszczy (200 punktów) oraz III LO w Brodnicy (195 punktów).

Na sukces uczniów i ich trenerów złożyły się dobre wyniki w następujących zawodach wojewódzkich:
II miejsce w unihokeju dziewcząt (opiekun - Anna Michalska)
II miejsce w unihokeju chłopców (opiekun - Krzysztof Wydra)
II miejsce tenisie stołowym chłopców (opiekun - Anna Michalska)
III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt (opiekun - Anita Głodowska)
Udział w półfinale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców (opiekun - Krzysztof Kilkowski)
Udział w ćwierćfinale wojewódzkim piłki siatkowej dziewcząt (opiekunowie - Ryszard Gut i Jarosław Tomasz)
V miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców (opiekun - Rafał Napiórkowski)
IX miejsce drużynowo w zawodach szachowych (opiekun - Krzysztof Wydra)

- Cieszymy się z sukcesu szkoły - mówi Krzysztof Wydra, nauczyciel wychowania fizycznego w CKZiU. - Warto zwrócić uwagę, że w pracy z młodzieżą nie ograniczamy się do trenowania jednej dyscypliny, nasi uczniowie osiągają dobre wyniki w różnych zawodach – zarówno w grach zespołowych, biegach, jak również szachach - wymagających skupienia i logicznego myślenia. Każdy młody człowiek ma inne predyspozycje i inne zainteresowania. Naszym zadaniem jest odkrycie ich i zachęcenie do treningów - dodaje K. Wydra.

W roku szkolny 2019/2020 uczniowie CKZiU w Brodnicy oprócz lekcji wychowania fizycznego mogli uczestniczyć w zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wiadomość o sukcesie to miły akcent na początku nowego roku szkolnego. Nauczyciele wychowania fizycznego marzą o powtórzeniu osiągnięcia, ale jak w każdej szkole muszą się przede wszystkim dostosować do nowych warunków pracy zgodnych z zasadami reżimu sanitarnego, a ten – niestety - nie daje pełnej możliwości organizowania treningów.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 14.09.2020, 14:26 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 169

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.