Black Friday

Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Targi pracy, czyli twarzą w twarz z przyszłym pracodawcą

25 wystawców przedstawiło swoją ofertę na targach "Praca drogą do sukcesu", które odbyły się 19 października w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Mazurskiej 28. Poszukujący zatrudnienia mieli okazję zapoznać się z propozycjami lokalnych pracodawców.
Wydarzenie zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Brodnicy, Hufiec Pracy w Brodnicy przy współpracy CKZiU spotkało się z dużym zainteresowaniem, o czym świadczyły tłumy zwiedzających.

- To bardzo ważne, że w tej szkole kształcącej na potrzeby brodnickiego rynku pracy spotykają się pracodawcy i przyszli pracownicy - powiedział wicestarosta Stanisław Kosakowski podczas ceremonii otwarcia. - Ta niezwykle cenna inicjatywa powoli staje się już tradycją. Organizatorom pięknie za to dziękuję, a uczestniczącej młodzieży powiem tylko tyle: korzystajcie z obecności wystawców, może uda się wynegocjować dobry kontrakt.
Uroczystego otwarcia targów dokonały: Grażyna Moszczyńska, doradczyni zawodowa MCK w Brodnicy oraz Małgorzata Taranowicz, wojewódzka komendantka OHP w Toruniu. W inauguracji targów oprócz przedstawicieli Powiatu Brodnickiego - wicestarosty Stanisława Kosakowskiego i przewodniczącego rady Romana Pytlasińskiego, uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Paweł Szramka, dyrektor CKZiU w Brodnicy Jacek Gniadkowski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Wiesław Łupina, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brodnicy Hanna Królikowska oraz pedagodzy i nauczyciele lokalnych szkół.
- Celem targów jest umożliwienie spotkania się w jednym miejscu pracodawców z osobami poszukującymi pracy stałej, dorywczej oraz młodzieżą wybierającą zawód i miejsce realizacji praktycznej nauki zawodu - informuje Grażyna Moszczyńska, główna organizator przedsięwzięcia. - Adresatami targów są m.in. uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z Brodnicy i powiatu brodnickiego oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z Brodnicy, a także osoby poszukujące pracy oraz inni zainteresowani odnalezieniem nowych ścieżek kariery zawodowej.

Na Targach Pracy pokazali się wystawcy z branży stolarskiej, gastronomicznej, produkcyjnej, motoryzacyjnej, kosmetycznej, elektrycznej, technicznej, agencje zatrudnienia oraz służby mundurowe. Przedstawiciele lokalnych firm i instytucji z powiatu brodnickiego zaprezentowali profil swojej działalności oraz aktualne oferty pracy i miejsc praktycznej nauki zawodu.
W CKZiU stoiska wystawiły: Sits Sp. z o.o. z Brodnicy, POM Ltd Sp. z o.o. z Brodnicy, Vorwerk Autotec Polska Sp. z o.o. z Brodnicy, Cofresco Sp. z o.o., Manufacturing Sp. z o.o. z Brodnicy, Gotec Polska z Jastrzębia, LAMA Polska Sp. z o.o. z Jastrzębia, DOKO Sp. z o.o. z Brodnicy, Przedsiębiorstwo Budowlane KOM-BUD Sp. z o.o. z Brodnicy, Zakład Produkcyjno-Handlowy MIKRO-MET z Brodnicy, Wytwórnia Opakowań Kartonowych Sp. z o.o. z Brodnicy, ELEKTRO Sławomir Otrembski z Cieląt, ERGOS z Brodnicy, Ośrodek Wypoczynkowy Półwysep Wądzyń, Restauracja McDonalds z Brodnicy, PZU SA z Brodnicy, Biuro Rachunkowe BILANS z Brodnicy, Agencja Pracy Flex HR z Toruniu, Agencja Zatrudnienia MANPOWER z Torunia, Promedica 24 z Grudziądza oraz Avon.

Osoby zainteresowane pracą i karierą w służbach mundurowych mogły poznać zasady rekrutacji do wojska, policji i straży pożarnej. Nie zabrakło więc przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień, Komendy Powiatowej Policji oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Brodnicy. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało również Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy.
Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Ochotniczych Hufców Pracy. Doradcy zawodowi - Grażyna Moszczyńska i Monika Wiśniewska - przedstawiali szeroki zakres usług Młodzieżowego Centrum Kariery. Joanna Traczykowska, pośrednik pracy, informowała o możliwości podjęcia zatrudnienia za pośrednictwem biura. Magdalena Wiśniewska i Elżbieta Kosman z brodnickiego Hufca Pracy informowały o ofercie edukacyjnej i szkoleniowej swojej jednostki.

Organizatorzy dziękują sponsorom wydarzenia, którymi byli: Piekarnia Świerkowa Maryla Lewandowska z Brodnicy, Cukiernia MIGO z Górzna, Cukiernia WRZOS z Podgórza, Cukiernia Rodzinna z Podgórza, Restauracja Malinowa Chmurka z Brodnicy, Kawiarnia Czarna Malina z Brodnicy, Restauracja Stacja Tama - Domowe Smaki, Słodkości u Sylwii ze Zbiczna.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 22.10.2021, 09:37 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 428

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.