baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Bitwa Regionów 2022 w Szczuce - Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich

W sobotę, 16 lipca na terenie przy świetlicy wiejskiej w Szczuce odbył się powiatowy etap Konkursu Bitwa Regionów Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich. "Bitwa Regionów" to przeprowadzane w całej Polsce Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM, których organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego.

W eliminacjach z powiatu brodnickiego zorganizowanych w Szczuce udział wzięło 11 Kół Gospodyń Wiejskich. Każde z nich przygotowało danie regionalne, które podczas degustacji oceniało jury w składzie: kucharz - Michał Stejka z MST Gastro w Brodnicy, Michał Von Ossowski – kierownik KOWR w Bydgoszczy i Arkadiusz Orłowski – Wicedyrektor ds. Świadczeń KRUS w Bydgoszczy.

I miejsce i nagrodę 1000 złotych za kaczkę z pyzami oraz gruszkę w winie zdobyło KGW Kłuśno, II miejsce i nagrodę 800 złotych za trzy rodzaje pierogów otrzymało KGW Gorczenica, III miejsce i nagrodę 500 złotych za czerninę zdobyło KGW Kretki Małe. Zwycięzcy będą reprezentować powiat brodnicki podczas wojewódzkich eliminacji Bitwy Regionów. Nagrody oraz upominki za udział w wręczali Paniom z KGW wraz z Wójtem Gminy Brodnica Adamem Zalewskim przybyli na imprezę goście: Pani Anna Gembicka - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Poseł na Sejm RP, Pani Joanna Borowiak - Posłanka na Sejm VIII i IX kadencji oraz Pan Józef Ramlau - Wicewojewoda Kujawsko –Pomorski. Podziękowania za pomoc w organizacji Pikniku zostały także wręczone na ręce Sołtysa wsi Szczuka - Anity Berent.

Ważną częścią Oficjalne przekazanie Wozu Strażackiego od Wójta Gminy Brodnica na ręce Prezesa OSP Szczuka - Eugeniusza Jakubowskiego.

Podczas imprezy przygotowano także wiele atrakcji dla dzieci. Były konkursy i zabawy dla dzieci i rodzin prowadzone przez nauczycieli SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce, zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach i zabawy z animatorami: malowanie twarzy dla dzieci, modelowanie balonów oraz inne zabawy. Dla chętnych nie zabrakło darmowej grochówki z wkładką i kiełbaski z grilla – dla wszystkich z Funduszu Sołeckiego sołectwa Szczuka oraz możliwość zrobienia sobie kolorowych tatuaży prowadzone przez nauczycieli SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce. Dzieci chętnie korzystały ze strefy zabaw i dmuchańców. Na stoiskach można było skorzystać z darmowego poczęstunku, zakupić rękodzieło lub produkty pszczelarskie.

Na scenie nie zabrakło występów artystycznych: zaprezentowały się gminne zespoły śpiewacze: "Szczupanki" ze Szczuki, "Karbowianie" z Karbowa oraz "Czerwone Korale" z Bartnik. Przez całą imprezę oprawę muzyczną zapewniał Zespół Muzyczny "ZODIAK" – z Brodnicy, natomiast scenę, nagłośnienie oraz funkcję konferansjera imprezy zapewnił i pełnił Wiesław Mierzyński z Firmy AVIS z Brodnicy.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP w Szczuce, policjanci z KPP w Brodnicy oraz Jolanta Zembrzycka – Prywatna Praktyka Pielęgniarska w Brodnicy.

Organizatorami wydarzenia byli:
1. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
2. Gmina Brodnica wraz z Sołectwem Szczuka
3. Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy
4. ARMIR – Biuro Powiatowe w Brodnicy
5. KRUS w Bydgoszczy oraz Placówka Terenowa w Brodnicy

Partnerem wydarzenia byli:
TOTALIZATOR SPORTOWY - właściciel Marki LOTTO oraz Agro Ubezpieczenia.

źródło: Urząd Gminy Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 28.07.2022, 14:29 , Komentarzy: 13, wyświetleń: 1022

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Porażką jesteś ty. Miało być lepiej i więcej a jest gorzej i drożej. To nie są "jego komentarze", wyśpij się , bo masz zwidy. Na nic się zdają twoje żałosne próby odwracania kota ogonem. Fakty mówią za siebie. Komu słoma wystaje i za kogo trzeba się wstydzić, każdy widzi. Ty nie widzisz, bo masz jeszcze siano . ........
Dodany 09.08.2022, 07:14 przez Agnieszka
Porażka jeszcze boli. Niby wykształcony i obyty a słoma z butów. Wstyd. Zmień IP a nie nick. Zbyszek nie wkręcaj się w jego komentarze szkoda czasu.
Dodany 08.08.2022, 10:52 przez nauczyciel od przecinka
Też zauważyłeś, że to mały człowiek. Kasa i aplauz, który sam sobie tworzy, są dla niego najważniejsze. Sposób, w jaki zaaranżował swoją podwyżkę, pokazuje, jak bardzo jest pazerny. Show z 30-letnim wozem w obecności sekretarza stanu i wicewojewody, to wstyd i poruta. Tak reprezentuje gminę. Podstawowe zasady pisowni powinien znać każdy. Za pieniądze podatnika kupił tytuły lidera edukacji, żeby udawać coś, czego nie ma. Grą pozorów sukcesu się nie odniesie. Z polskiego ładu pozyskał tylko 4 mln, inni po 10 a nawet 16 mln. Jaka praca takie efekty.
Dodany 08.08.2022, 08:21 przez Agnieszka
Pani Agnieszko , duża gmina ,duży wóz strażacki , duży komendant straży pożarnej w Szczuce ,no i duża wieś , a mały chudy pan wójt trzeba było czymś zaznaczyć, trafiło na stylistykę pisowni , choć ja bym nie oceniał człowieka jak piszę , ale co i jak reprezentuję a jeszcze jak wykonuje swoją pracę ,ktoś mądry powiedział ,iż wszystkie wysokie stanowiska się reprezentuje , anie pracuje lecz dużo finansowo się otrzymuje ,więc tak dlatego wszyscy walczą o demokracje tylko trudno osądzić kto w tym przypadku ma racje .
Dodany 05.08.2022, 16:12 przez dziadek
News od poważnej instytucji, powinien być napisany wzorcowo. A tu, jak zwykle - błędy ortograficzne, stylistyczne, interpunkcyjne itd. Lider edukacji nie dość, że nie umie poprawnie pisać, to jeszcze nie ma wstydu. "Ważną częścią Oficjalne przekazanie Wozu Strażackiego od Wójta Gminy Brodnica na ręce Prezesa OSP..." - pewnie przekazanie tego wozu było dla wójta Zalewskiego gwoździem programu, ale litości, to nie jest powód, by wyrazy" Oficjalne" i "Wozu Strażackiego" pisać dużymi literami. A swoją drogą, ten Prezes OSP, to musi być silny chłop, skoro przekazano mu "na ręce" samochód strażacki.
Dodany 05.08.2022, 07:41 przez Agnieszka
Podobno będzie jeszcze jedna uroczystość z "Wozem Strażackim" w roli głównej. 30 - latek ma być poświęcony. Może ściągną na tę okoliczność biskupa...
Dodany 04.08.2022, 08:17 przez romek
Tym eksponatem Zalewski prowadził bitwę o elektorat?? Społeczeństwo już się na nim poznało, nie nabierze się na jego tanie chwyty. O tym, czy wie co robi i jak robi, świadczą pozyskane dotacje. Z rządowego fund. rozwoju dróg jako jedyny w powiecie nie dostał ani grosza. Z polskiego ładu tylko 4 mln na boiska. Śmiechu warte. Boisk w gminie nie brakuje. To pokazuje jakie są jego kompetencje i możliwości. On nie ma nawet pomysłu na co złożyć wniosek. Sąsiednie gminy wykorzystały szansę jaką daje polski ład - Zbiczno pozyskało 9,4 mln dotacji, Brzozie 9,6 mln, Jabłonowo 16 mln, Osiek 9,97 mln
Dodany 02.08.2022, 08:31 przez Sam
To nie bitwa regionów , lecz bitwa o elektorat w wyborach , Pan Zalewski wie co robi i jak kupić społeczeństwo wsi,a jeśli chodzi o ten stary wóz strażacki , to tak jak z moją starą babką , stara bo stara ale jeszcze dość sprawna i da się jeszcze po jeżdzić , jeszcze mi posłuży zo o cho!
Dodany 01.08.2022, 21:14 przez dziadek
"Ważną częścią Oficjalne przekazanie Wozu Strażackiego.." - ten wysłużony, 30-letni wóz, wójt Zalewski kupił w grudniu ub. roku za 15 tys, choć pewnie nie jest więcej wart niż 10, bo pozostali uczestnicy przetargu w gm.Jeżewo oferowali - jeden 8 a drugi 9,5 tys. Wójt czekał pół roku, żeby w obecności pani minister i wicewojewody przekazać ten eksponat strażakom? Obciach na powiat i okolice. Tym bardziej, że w "Czasie Brodnicy"z 22.07.22 art."Kulinarne święto w Szczuce"czytamy: "Dostali nowy wóz strażacki". Kto przekazał redaktorowi taką informację? Na gołe oko widać, że ten wóz to staruszek.
Dodany 01.08.2022, 14:33 przez Sam
Dlaczego usunięty został mój komentarz? Nie było w nim treści obraźliwych. To co napisałem, to prawda. Można to sprawdzić. Widzę, że cenzura, jak za komuny. Na facebooku u wójta Zalewskiego tak samo. Niewygodne wpisy natychmiast kasuje, w tempie wręcz zadziwiającym. Postępujecie nie fer. Jak ma to tak funkcjonować, to może lepiej zlikwidujcie ten portal, bo to nie ma sensu.
Dodany 01.08.2022, 14:09 przez Sam
Pisowska impreza u PO-wskiego wójta? Czyżby wójt - trzeba lepiej trzeba więcej (dla siebie)- zasilił szeregi PIS-u ??
Dodany 01.08.2022, 08:18 przez seba